fundamental.cz
ZÁKLADNÍ POJMYVĚTY A POUČKYZAJÍMAVOSTIÚLOHYNÁSTROJEZÁKLADNÍ ŠKOLANĚCO KE ČTENÍ

Počítače

Výpočetní středisko má za úkol zpracovat úlohu, která má celkový počet I instrukcí. Na úloze může současně pracovat libovolné množství dostupných počítačů. Pro zjednodušení zanedbáme čas potřebný k přidělování části úlohy jednotlivým počítačům a dále bereme na vědomí, že se jedná o starší počítače, které obsahují jeden procesor s jedním jádrem.

Když ve středisku začalo zpracovávání úlohy, byl k dispozici pouze jeden počítač, který pracuje na frekvenci 2.2 GHz (hodiny procesoru tiknou 2.2 miliardkrát za sekundu = počet taktů za sekundu).
V době, kdy byla zpracována jedna čtvrtina instrukcí úlohy, se k prvnímu počítači přidal druhý, který vykoná za sekundu desetkrát méně instrukcí než první počítač.
Když bylo zpracováno již pět dvanáctin z celkového počtu instrukcí úlohy, se ke dvěma pracujícím počítačům připojil třetí, jehož pracovní frekvence je nám neznámá.

Ze zadaných informací určete pracovní frekvenci procesoru třetího počítače, víte-li, že čas, po který pracoval první počítač sám (zpracoval do té doby jednu čtvrtinu instrukcí), je stejný, jako čas, po který počítače zpracovávaly zbytek úlohy. Dále platí, že počítačům v tomto příkladu zabere vykonání jedné instrukce 2 takty procesoru.

Komentář
Autor
Můžete přidat obrázek ve formátu jpg/gif/png s maximálním rozlišením 800x600
Opište prosím text z obrázku.